(NE)mám problém s alkoholem

4. únor 2011

Hostem první Diagnózy F byl primář Oddělení pro léčbu závislostí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze MUDr. Petr Popov. Řeč byla o nadměrném pití a alkoholismu, ale i o osamělých matkách na mateřské dovolené a o souvislostech alkoholu a mužské identity.

Čechy někdy množství vypitého alkoholu naplňuje hrdostí, ale dá se na to pohlížet i z té druhé strany – díky tomu mají i řadu problémů, a to jak v oblasti zdraví tělesného, tak i duševního. Na to, že je problém, se však většinou přijde až ve chvíli, kdy jsou obtíže větší než je v kraji obvyklé, kdy už jsou narušeny vztahy, dostavují se problémy v práci nebo zdravotní komplikace.
Poslechněte si příběhy lidí, kteří mají problém s alkoholem a možnosti jejich řešení. Možná pomohou i vám.

MUDr. Petr Popov (*1959)
Psychiatr (atestace: psychiatrie, léčení alkoholismu a jiných toxikomanií), psychoterapeut. Na Psychiatrickou kliniku Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (Oddělení pro léčbu závislostí) nastoupil v roce 1990, od roku 1991 působí jako odborný asistent.

Odkazy:
Informační portál o ilegálních a legálních drogách
Prevence a léčba závislosti na alkoholu

Oddělení pro léčbu závislosti, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
Alkohol a zdraví
Dotazník závislosti na alkoholu

autor: Adéla Paulík Lichková
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.