Nepál očima Filipa Hegnera

29. září 2008

Hostem cestovatelské a outdoorové Casablanky byl Filip Hegner, přispěvatel serveru Svět cest, jehož expediční kroky vedly v r. 2007 do Nepálu. Namche Bazaar, Ama Dablam Base Camp, Base Camp Everestu, Kala Pattar, NP Chitwan, Kathmandu a okolí - to jsou některá z nejznámějších navštívených míst, na něž taky padly otázky. POSLECHNĚTE SI: Záznam rozhovoru a projděte si s ním sladěnou fotogalerii!

Mluvili jsme obydlení na trecích v Nepálu, o tom, co je to tea house trekking, maoistech, aklimatizaci a horské nemoci. Pavel Sladký se ptal, zda je Nepál "země, kde se za všechno platí," a jak probíhá nepálský svátek dasein. Fotogalerie sleduje probraná témata, a tak můžete poslouchat záznam pořadu a listovat si ve fotkách...

V pořadu také proběhla další ze série soutěží o 2 poukázky na v Karavanseráji, cestovatelském klubu s restaurací.

Zmiňovaný Filipův cestopis pro server Svět cest je zde a jeho osobní cestovatelské stránky (ne jen o Nepálu, ale i o Indii, USA, alpských a karpatských výletech atd.) zde.

autor: ČRo Radio Wave
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.