Noiserockoví Otra Vez vydali nové album a těší se, až koncerty zase ožije nádražka ve Všetatech

26. leden 2022

Jméno jejich aktuální desky Lento sděluje leccos podstatného o tempu kapely – „pomalu, zvolna“, říká výkladový slovník. A Otra Vez opravdu nikam nespěchají, desku vydali dobrých šest let po předchozím EP. A extrémně svižné není ani tempo noiserockových písniček, které trio skládá. Písničky to jsou zamyšlené, je v nich zřetelná dávka přemýšlivosti a taky sympatické neochoty podávat definitivní soudy.

Otra Vez jsou samozřejmě úzce spjati s kolektivem Sakraphon, který nedávno vydal vinylový sampler – netradiční a možná až trochu nevděčné formáty jsou něco, s čím má label své zkušenosti. A ti, kteří jeho aktivity sledují, s podobnými kroky počítají. Nové publikum teď měli šanci zasáhnout na Žižkovské noci, festival vyčlenil labelu celý jeden večer na jedné z klubových stagí.

Hudba Otra Vez je nervní, neučesaná – kapela ale zároveň dobře ví, po jakém zvuku a vyznění jde. Klíčová je autenticita a osobní rozměr, ne nadarmo působí podobná hudba jako zdravá antiteze psychedelických tendencí v kytarové hudbě.

Co mají společného kolektivy Sakraphon a Silver Rocket a platí to stejně teď jako před lety? Kdy se dočkáme vinylu aktuální desky Otra Vez? A co z této kapely dělá rodinný podnik?

Spustit audio