O. Children: I hvězdy dnes bydlí v malých bytech

V pondělí se do Prahy podruhé vrátí jedno z nejskloňovanějších jmen současného britského postpunkového revivalu, čtveřice O. Children.

Zavolali jsme tedy kytaristovi Gauthierovi, vyzpovídali ho, a vy si tak můžete poslechnout (kromě jiného), proč O. Children loni na United Islands skončili tak brzo, co je vedlo k nahrávání akustických verzí jejich písní, proč má kapela silný vztah k Bukurešti. Proč i „superslavní“ dnes žijí v mrňavých londýnských bytech nebo jaké to je utíkat z pařížského klubu poté, co se dozvíte, že jste vypili dvě lahve vodky skoro za 500 euro.

Pokud disponuje některý ze zpěváků výstavním barytonem, tak to je Tobias O'Kandi, frontman čtveřice O. Children, vizáží někde mezi Grace Jones a Lux Interiorem. Kapela, která si dala jméno po skladbě od Nicka Cavea a jeho The Bad Seeds, má našlápnuto jako nikdo jiný. Vydali prozatím dvě chválené desky a v loňském roce se poprvé představila českému publiku v rámci festivalu United Islands.

autor: Pavel Zelinka
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.