Obnažení. Poslechněte si příběhy o ostychu a sebevědomí ve sprchách a šatnách bazénů

21. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Chantal Ahossey

Existuje jen málo veřejných míst, kde je nahota nejen přijatelná, ale dokonce vyžadovaná. Bazénové sprchy jsou jedním z nich. Přijít, svléknout, převléknout a jít. Zdá se to samozřejmé, tak čeho se obávat? Ve skřínce ale spolu s oblečením zůstává i část sebejistoty. Audiodokument Obnažení zachycuje myšlenkové pochody dvou mladých lidí, Chantal a Ondřeje. Procházíme s nimi skrze šatny a sprchy směrem k jejich cíli – v klidu si zaplavat.

Všichni známe tu rutinu. Na pokladně si koupíš vstup, odpípneš si čip a ramena turniketu tě pouští dál, hlouběji do bazénu, kde tě už z dálky vítá lavička na přezutí. Vypadáš v pohodě, ale v hlavě ti pomalu začínají proudit myšlenky, které tě unáší. „Jaký že mám spodní prádlo? Nebudou na mě moc koukat?“

Ondřej Teplý

Procházíš zatuchlou šatnou a potemnělou sprchou a míjíš lidi v různých stadiích nahoty. Nemáš se kam schovat. Všichni se tu musíme dělit o prostor. Stojíš u otevřené skřínky, převlíkáš se a pomalu se ztrácíš v toku myšlenek, nejistot a vzpomínek. Chaos šaten tě vtáhne. Snažíš se ho ignorovat, ale nemůžeš si pomoct.

Přijměte pozvání do myšlenek dvou protagonistů, kteří se musí chtě nechtě veřejně obnažit. Každý z nich to prožívá jinak, ale pro oba jsou bazénové šatny a sprchy místem, kde se jejich jinakost, kterou jindy tolik nepociťují, dokáže projevit naplno. Proud myšlenek zahlcuje prostor a dává hrdinům i posluchači možnost se v něm dokonale ztratit.

Autoři: Chantal Ahossey, Ondřej Teplý
Dramaturgie: Lumír Košař
Zvukový mistr: Tomáš Pernický

Poslechněte si dokument z prostředí bazénových šaten a sprch. Jak mladí hrdinové prožívají svlékání a sprchování ve společnosti dalších náhodných návštěvníků bazénu?

autoři: Chantal Ahossey , Ondřej Teplý
Spustit audio