Peklo na Zemi: Démonická invaze v Doom Eternal vás odnese zpátky do devadesátek

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ze hry Doom Eternal

Zatímco natáčení nových desek, filmů a seriálů se s vlnou sebeizolace prakticky zastavilo, herní průmysl běží dál. Počítačové hry se totiž podle všeho z domova dělají snáz. Nový díl střílečky Doom Eternal vyšel ve stejný den jako poklidný simulátor života na odříznutém ostrově Animal Crossing: New Horizons. Oba tituly vám ze zkušenosti redaktorů Questu pomohou vyrovnávat se se stresem, každý ale trochu jiným způsobem.

Střílečková série Doom je legendou, o které někdy slyšela i většina nehráčů. Nejnovější přírůstek s podtitulem Eternal se zarputile odmítá podřídit módním trendům a opět si dělá věci po svém. Studio id Software sází na fanoušky, kteří jsou se sérií od začátku, ale staré pořádky jim servíruje v nové grafice. Zároveň cílí i na mladší generaci, jejíž reflexy jsou tuhle frenetickou akci schopné stíhat. Snaží se je navíc šokovat nebývalou mírou brutality. Může Doom ještě něčím překvapit, nebo jeho kouzlo už během čtvrtstoletí trochu vyčpělo?

Animal Crossing: New Horizons je naproti tomu naprostá oddechovka, která se snaží svým hráčům tep spíše zklidnit než vybudit na maximum. Exkluzivita pro Nintendo Switch se těší velké popularitě v Japonsku a v Americe, evropské hráče ale spíše míjí. Přitom má oproti Doomu mnohem větší předpoklady zaujmout široké spektrum lidí. A to nejen během karanténních opatření, kdy po útěku na pustý ostrov touží prakticky každý. Animal Crossing tenhle únik poskytne alespoň virtuálně. Při bezstarostném rybaření a vybavování miniaturního domečku ještě miniaturnějším nábytkem zkrátka nemůžete zůstat nabručení, ať je vám pět, třicet, nebo osmdesát.

Které další hry představují pro redakci Questu spolehlivý únik od reality? Mají některé starší tituly stále co nabídnout? Je kakodémon pořád nejlepším démonem v Doomovi? Poslechněte si celý díl Questu a dozvíte se víc!

Spustit audio

Odebírat podcast

Související