Porcelaine People těží hudbu ve svých duších. Startér objevoval niternou ostravskou scénu

6. srpen 2019

Jejich track Volunteer se v hitparádě neobjevených držel pěkně dlouho a dostal spoustu pochval. Porcelaine People to ale asi moc nezajímá. Působí jako introvertní kapela, která nejradši ze všeho tráví čas ve zkušebně s výhledem na slavný ostravský důl. Tady těží svou vlastní melancholii a ven ze sebe ji dostávají s pomocí frenetických rytmů, kytar a špetky elektroniky. 

Porcelaine People jsou po všech směrech křehká kapela. Za zhruba deset let existence se několikrát rozpadli a změnili sestavu. Zatím poslední znovuzrození zažili v roce 2017, kdy se k formaci přidali naši dva hosté, kytarista Vasilios Chaleplis a bubeník Martin Hampel. Od té doby opět koncertují, stihli také připravit EP Low Flying Panic Attack – pozorní fanoušci si všimnou další reference na Radiohead a část textu z poslední desky A Moon Shaped Pool. 

Ostravská pětka ve Startéru sice bodovala, ale rozhodně se nedá říct, že by Porcelaine People patřili mezi ambiciózní účastníky naší hitparády. Zjevně nejdůležitější je pro ně vnitřní pohoda. Pětka kamarádů používá hudbu jako ventil, všechno ostatní je až na druhém místě. Člověk by si myslel, že důlní město bude produkovat agresivní, energickou, syrovou hudbu. Místo toho jsou Porcelaine People dalším doplňkem místní kytarové novoromantiky, kterou nejvýrazněji reprezentují February nebo Places. Všechny zmíněné kapely krom společné estetiky ostatně spojuje i osobnost bubeníka Martina Hampela. 

Proč v dole Hlubina rostou introvertní kytarovky? A musí se Martin snažit, aby nehrál všude stejně? A jsou pro kytarovky ještě vůbec důležité texty? Poslechněte si Startér s talenty Porcelaine People a zajděte na jejich páteční koncert na pražské Avoid Floating Gallery.

autoři: Jonáš Zbořil , Jakub Kaifosz
Spustit audio