Před zkušebnou vypni smartphone a soustřeď se, říkají ve Startéru opozdilci Dalekko

31. květen 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dalekko

Poslední květnový Startér hostil kapelu, kterou před dvěma lety vyslal na festival Pohoda. Od té doby si pražská pětka zahrála na pódiích snad všech prestižních hudebních akcí a poslední měsíce se nesly ve znamení Hudby budoucnosti, připravované druhé desky. O břemenu druhého alba, vzácného času na hudbu i o smartphonech byl poslední Startér před červnovými finálovými díly.

Nové album Dalekko by mělo vyjít v říjnu, nese název Hudba budoucnosti. Příslib něčeho skvělého – a taky dost vzdáleného, možná ani nesplnitelného. Dalekko tvrdí, že to s hudbou nemají úplně jednoduché. „Začněte, dokud to jde,“ říká zpěvák Pavel Sajner a míří tím na ostatní hudebníky, „my jsme začali trochu později a toho času na to máme strašně málo. Limituje nás to ve všem, v koncertování, ve zkoušení, skládání. Dokud jsou lidi třeba ještě na výšce, nemají životní závazky, mají skvělé období na dělání muziky.“ Textař a klávesista kapely, Gian Baban, ho doplňuje: „Nechte stresy za dveřmi zkušebny. Nejhorší je, když se sejdeme servaný a naštvaný. Je důležité se soustředit. A druhá věc – a ta je nejzásadnější – nechte smartphony za dveřmi, nic nelajkujte, na nic nekoukejte a hrajte!“

Dalekko k nám ze zkušebny přinesli dva nové songy, singl Kam patřím, melancholickou Loňský rok i starší hymnu Pondělí. Hodnotili také poslední soutěžní tracky, Bubbles od Humdrum Lighthouse a Way Before The Breakdown od MIMO. Poslechněte si Startér s Dalekko a zahlasujte pro jednu z posledních soutěžních skladeb, příští týden rozdáváme Divokou kartu s porotou a pak už finále!

autoři: Jakub Johánek , Jonáš Zbořil
Spustit audio