Radio Wave DJ Sessions

21. září 2010
01036536.png

Předvánoční DJ Sessions Radia Wave odpálí 3. prosince v Paláci Akropolis hned dvě výrazná uskupení. Malá scéna od 22 hodin představí kolegy z Rádia_FM DJ Lixxe a Foolka, kteří předvedou experimentální samply, drum&bass a wonky styl. Na Divadelní bar se přisají naši hudební kritikové Aleš Stuchlý a Karel Veselý za pořad Scanner.

Hity generující primitivní taneční slast? Zapomeňte! Ten večer nečekejte nic jiného než nekompromisní a vizionářské zvuky futuristické hudby ohně, jejíž žár je spalující stejně jako životodárný.

Malou scénu obsadí beatmaker Foolk, který je mistrem zvukového experimentovaní. Jeho hudba je barevným výletem do světa mikro-samplování, rozsekaných bicích a záměrného poškozování zvuku. Studiový producent aktuálně ukazuje, co znamená wonky styl. Jeho parťák DJ LIXX patří v současnosti mezi DJ-skou špičku na slovenské drum&bassové scéně, na které působí téměř 10 let. Pohybuje se od nejexperimentálnějších poloh hraničících s IDM a ambientem, přes liquidfunk, až po energický zvuk neurofunku.

Hudební publicisté Aleš Stuchlý a Karel Veselý, známí coby propagátoři nových hudebních směrů, se tentokrát představí jako dýdžejové Iva 8bitová a DJ Menšík. Ve čtvrtek 3. prosince budou v Divadelním baru servírovat ujetou taneční hudbu, defektní funk, sonické švihlosti i ketaminový dub a svým posluchačům popřejí: Happy New Ear! Od 22:00 až do ranních hodin budou znít současné mutace londýnského dubstepu a wonky, třeštivá osmibitová preludia, hip hop z budoucnosti, severské kombinace, psychedelické techno, čirý noise či duchařské zvuky hauntology.

3. prosince 2009 na Malé scéně a Divadelním baru Paláce Akropolis s Radiem Wave!

Spustit audio
autor: ČRo Radio Wave