Rande, Nagano a demonstrace za Esmeraldu. „Devadesátky byly bizár,“ říká autorka stejnojmenné knihy

6. listopad 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dominik Hašek a Jaromír Jágr po návratu z OH Nagano 1998

Znáte dnes někoho, kdo by šel demonstrovat na Václavské náměstí kvůli telenovele? Mohly by se na sociálních sítích objevovat fotky nahých teenagerů jako v Bravíčku? A přijali by vám ve škole jako omluvenku, že jste vítali hokejisty z olympiády v Naganu? V 90. letech bylo možné úplně všechno. To potvrzuje v pořadu Kompot autorka knihy Devadesátky Johana Fundová i moderátorka Markéta Mayerová.

Devadesátky jsou bizár bez jakékoliv cenzury. Za tím si stojí autorka facebookové stránky Pure devadesátky, která v pražském Centru architektury a městského plánování pokřtila za přítomnosti mnoha dobových celebrit s Dádou Patrasovou v čele minulý pátek knihu o nezapomenutelné dekádě. „Asi jen tehdy se mohl Ivan Jonák v klidu svléknout do naha a se stejně nahými prostitutkami se projíždět v kabrioletu po Praze,“ připomíná v pořadu Kompot Johana.

Johana Fundová se svojí knihou Devadesátky

Kmotry knihy Devadesátky byla asi nejslavnější moderátorská dvojice z té doby Markéta Mayerová a Slávek Boura. Úspěšné pořady Rande, Dobré bydlo nebo Vabank si pro TV Nova vymýšleli sami. „Třeba seznamovací pořad Rande měl v televizním světě takový kredit, že nebylo problém, aby do něj přijel účinkovat třeba David Hasselhoff z Pobřežní hlídky nebo Mandi Patinkin ze seriálu Chicago Hope,“ podotýká v telefonickém rozhovoru Markéta Mayerová. Vystudovaná právnička nyní moderuje na Českém rozhlasu Dvojka a je také radní města Hostivice. Jaký okamžik z této doby byl pro ni nejsilnější? Jak se Slávkem Bourou na Nově začínali? Pusťte si celý rozhovor!

Jak probíhala demonstrace na Václavském náměstí za telenovelu Esmeralda? Jak Johana Fundová bojuje s pravidly Facebooku, když chce uveřejňovat fotografie z časopisu Bravo, který v té době četly i desetileté děti ? A co cítila, když poprvé viděla film Titanic? A pamatujete si to vy? Pusťte si nový díl pořadu Kompot i jako podcast a napište nám svoji nejsilnější vzpomínku na devadesátky na instagram.com/kompotradiowave!

Spustit audio