Řetězový orgasmus díky novému filmu? Pot s herečkou Simonou Pekovou

12. srpen 2023

Herečka Simona Peková na letošním Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary zazářila ve filmu Přišla v noci v roli ďábelské matky Valerie. Na Letní filmové škole v Uherském hradišti byla první hostkou živého hotcastu Pot. Moderátorům Elišce Soukupové a Karlu Vladykovi vyprávěla o své nové velké roli, lásce k divadlu i své první romantické lásce – krásném jinochovi, kterého pro ni z písku vyhrabala maminka na pláži v Bulharsku.

„Jsem relativně vtipná a vůbec ne blbá, a muži takové ženy nemají rádi, alespoň tedy ne ti moji,“ říká o svém milostném životě. Sama sebe označuje za rozkošnici a zábavnici, ale její velkou životní láskou je herectví.

U filmu Přišla v noci, na který se prý ve Varech stály osmihodinové fronty, nešetřila chválou na své režiséry Jana Vejnara a Tomáše Pavlíčka, ani sama na sebe: „Já jsem na ten film neskutečně pyšná, nebudu se strkat do rohu. Já jsem fakt šikovná. Každý starý pták může vylézt z popela, ne?“

Dramatická a expresivní je osmašedesátiletá herečka na jevišti i v osobním životě: ráda pláče a když hraje, tak na maximum. „Režiséři většinou ví, že já to dám až na krev. Neumím svůj výkon krotit, vím, že někteří režiséři mě nenávidí. Ale ubírat se může vždycky, kde nic není, tam nepřidáš,“ říká o svém přístupu k herectví.

Jak ze sebe setřást démonickou filmovou postavu? V čem herečka spatřuje rozkoš? Jaké je její největší přání? A co označuje za řetězový orgasmus? Poslouchejte v hotcastu Pot.

Upozorňujeme, že tento pořad není vhodný pro děti.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.