Roztroušená skleróza už není moje každodenní téma, říká ředitel autobusové společnosti Pavel Prouza

8. srpen 2021

„Hodně mi pomohlo najít skupinu lidí, kteří řeší totéž. K nevelkému překvapení to byla skoro výhradně ženská skupina. Chlapi často dělají, že diagnóza roztroušená skleróza neexistuje,“ říká 35letý Pavel Prouza, který má na starosti fungování české pobočky velkého německého dopravce.

Pavel profesně začal ale zcela jinde než u dopravy. Jako nadšenec do počítačových her se v mládí stal moderátorem známého pořadu Game Page na České televizi a od té doby se čím dál víc pohyboval kolem marketingu a sociálních sítí. Až do roku 2018 žil Pavel vcelku bezstarostný životní styl – pravidelně sportoval, narodil se mu s manželkou zdravý syn a dostal pracovní nabídky, které se neodmítají.

Jednoho dne se ale začaly dít s jeho tělem zvláštní věci: „Jednou ráno jsem vstal a motala se mi hlava, jak kdybych zrovna vypil hodně alkoholu. Nepřikládal jsem tomu velkou váhu, ale během dne se situace zhoršila a zanedlouho se u mě po vyšetřeních zjistila roztroušená skleróza. Přišla mi to v slzách tehdy říct doktorka mladší než já. A tak začal můj život s diagnózou.“

Proč se rozhodl o své diagnóze poprvé veřejně promluvit v Pochlap se? Proč je tak těžké mluvit o svých slabostech? Jak zvládá stres na vysoké pozici a co mu nejvíc pomáhá udržet se v rovnováze? Odpovědi nejen na tyto otázky uslyšíte v nové epizodě Pochlap se s Pavlem Prouzou, který se nebál mluvit přímo.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.