S mikrofonem do Českého rozhlasu

Budova Českého rozhlasu ve Vinohradské ulici prochází v současné době náročnou rekonstrukcí. Většina prací již je dokončena a do budovy se opět pomalu vrací rozhlasový život. Zuzka s Ivankou se tedy vypravily na obhlídku, aby zjistily, jak to v nově opravené budově vypadá. Průvodcem jim byl ředitel marketingu českého rozhlasu René Zavoral.

Budova Českého rozhlasu na Vinohradech je v mnoha ohledech unikátní a skrývá nejrůznější skvosty. Dodnes v ní například funguje oběžný výtah nebo-li páter noster. V Českém rozhlase slouží přes osmdesát let, od samého uvedení budovy do provozu. I "stařeček" páter noster prošel rekonstrukcí, a tak má před sebou další léta spolehlivé služby. Rekonstrukce se pochopitelně netýkala jen výtahu, ale celé budovy. Ta je památkově chráněná, proto musela být konzultována i s památkáři. Jak říká René Zavoral, celá rekonstrukce byla provedena velmi citlivě, tak aby se výsledný dojem co nejvíce přiblížil původní podobě budovy ze 30. let minulého století.

autoři: Ivana Veselková , Susana
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.