Sbohem vážným apokalypsám. V Dead Island 2 je se zombíky po letech zase zábava

28. duben 2023

Trvalo to skoro deset let od prvotního oznámení, ale postapokalyptická akce Dead Island 2 pod taktovkou studia Dambuster konečně vyšla. Jak se liší od ostatních titulů přetékajících bývalými lidmi lačnícími po mase i mozcích a jak si hraje s klasickými klišé? Oproti vážně pojatým zombie apokalypsám vlastně s až překvapivou grácií.

Eleganci by od žánru akčních her se zombíky čekal asi málokdo, Dead Island 2 ale zvládá balancovat na hraně parodie a přiznané béčkovosti, která se nebere vážně a veškerá klišé vítá s otevřenou náručí. Jeden ze šestice volitelných hlavních hrdinů či hrdinek se tak nejen snaží najít cestu ven z obklíčeného semeniště nákazy v Los Angeles, ale zároveň se na začátku sami nevyhnou kousnutí, objevení vlastní imunity a následné snaze vyvinout lék. Zapeklitou situaci ale většina přeživších zvládá brát s humorem a mnohdy tragikomické osudy si rozhodně nekladou za cíl někoho dojímat.

Prim v Dead Island 2 totiž hraje zábava. Na první pohled poněkud prostá, brutální a krvavá, protože hlavní herní náplní je pořád likvidace nikdy nekončících hord. Na ten druhý stále brutální a krvavá, ale na poměry zombie mlátičky vlastně překvapivě komplexní. Improvizované zbraně se rozbíjejí, abyste je na poncích mohli skládat zpátky dohromady a vylepšovat, prostředí Los Angeles je nezvykle reaktivní, takže vás nechá chystat nejrůznější pasti, kdy se každičký obchod či ulice může vmžiku proměnit ve zbraň hromadného ničení, podobně propracovaný je také strom schopností tvořený balíčkem karet, které vaše postava může takřka libovolně kombinovat ve složitých synergiích. Na prostou akci se zombíky je zkrátka Dead Island 2 až překvapivě promyšlený.

Kde je v Dead Island 2 schovaný titulní ostrov? Jak obstojí v konkurenci Dying Light 2, Dead Rising nebo třeba The Last of Us? Poslechněte si Quest věnovaný neseriózním zombíkům.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.