Sexy Grundfunk Ladies Night vol. 17
Jednou měsíčně nám s pořadem vypomáhá badatelka v oblasti groovu MaryC, která se specializuje na zpěvačky a hudebnice myslící v rytmu funku, soulu, jazzu a hip hopu. Sexy, sexy, sexy bude playlist dalšího vydání edice Ladies Night. Ve funkovém pořadu Grundfunk udělají dusno groovy dámy již tuto neděli 27. února. Prostě láska na první poslech.
MaryC slibuje na nedělní večer samé sexy songy, sexy zpěvačky, svůdný soul a slibný funk. Mimo jiné vysílá každé pondělí od 22 hodin na Radiu Wave svůj pořad Kruton, kde představuje hudbu, která mluví jazykem rapu, především tedy hip hop, jeho kořeny, současné proměny a nové směry. Stay tune!
Představíme si také úplné novinky a to již vydané, tak i ty, jejichž vydání je na spadnutí. Desku nedávno vydala rodina Escovedo v čele s Sheilou E., v první polovině roku se ale dočkáme i novinek od Fdeluxe, Wonderlush, Lennyho Kravitze či u nás znovuzrozeného Yandim bandu, takže se snad dostane na všechny.
V rubrice Groove Window vzpomene Viktor Mašát hudbu z dvou poměrně povedených soundtracků k počítačové sérii Need For Speed a to konkrétně částem s podtitulem Underground. Našlápnutá rocková muzika se tu totiž mísí i s hip-hopovou tvorbou, jež má funkový základ. Na chvíli se tak přesuneme do světa rychlých aut, kde tuning hraje prim.
Tradiční migrénou bohů vás provedou DJ Maceo, Viktor Mašát a MaryC. Těšte se na funk, soul, groove a jazz.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.