Šimon Heller: Kolumbie, Peru a Ekvádor

16. říjen 2011

Šimon Heller cestoval z větší části po Kolumbii, Ekvádoru a severním Peru. V rozhovoru pro pořad Casablanca mluví o jihoamerických zážitcích od reggaetonových party v Manizales až po autobusovou havárii v Peru.

Šimon letěl do Bogoty a pak zůstal několik dní u kamarádky, která pracuje v Manizales (cca 300 km západně od Bogoty). Na hranicích s Ekvádorem se na dva dny přidal k mexicko-francouzkému páru a jel na pobřeží do San Lorenza. Potom pokračoval dál sám na jih až do jižního Peru a po cestě mj. v poušti boural s autobusem. Zkusil vylézt na lehký trekový vrchol El Misty (5822 m.n.m.) nad Arequipou, ale protože nezkušeně zanedbal aklimatizaci, výšková nemoc mu nedovolila vrchol zdolat. Poslechněte si záznam o tématech, která tahle cesta přinesla, o bezpečnosti a obavách v Kolumbii a o dalších souvisejících tématech.
www.hellersimon.cz

Podívejte se na fotogalerii k probíraným tématům!

Facebook pořadu

Čtěte také

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.