Startér 2018 vyhráli Good Times Only. Stereofox míří na Pohodu, Purplefox Town na Besedu u Bigbítu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vítězi Startéru 2018, kapela Good Times Only

Pátý ročník Startéru, hitparády neobjevených talentů Radia Wave, vyhrála pražská kapela Good Times Only. Ve finálovém kole hlasování se potkala s československými experimentátory Stereofox a rockovými Purplefox Town. Přestože nevyhráli hlavní cenu, oba „liščí“ finalisté mají také důvod k oslavám. Stereofox si díky Startéru zahrají na festivalu Pohoda, Purplefox Town vystoupí na Besedě u Bigbítu, kde se ukáže i další naděje ze Startéru, kapela Jay Delver.

„Mysleli jsme, že to bude napínák, ale nakonec to bude spíš poklidná party,“ řekl na úvod závěrečného dílu hitparády neobjevených Jonáš Zbořil. Hlasovat o vítěze Startéru 2018 se sice mohlo až do půl deváté, jenomže vítězní Good Times Only nabrali už na začátku finálového týdne tak veliký náskok, že ho Stereofox ani Purplefox Town nedokázali dohnat. Možná, že se není čemu divit. Hit Letní třešně bejvaj nejsladší od pražské čtyřky, která se zvukem inspiruje od kapel, jako jsou ±0, Role nebo Cold Cold Nights, si posluchači budou pamatovat i za dvacet let. Až v daleké budoucnosti uslyší Filipův nalomený hlas, jak zpívá „mohli jsme tancovat, lízt sousedovi na třešně“, vzpomenou si na svoje první lásky.

A kdo si v roce 2038 pustí Stereofox nebo Purplefox Town, nejspíš se mu vybaví koncerty na Besedě u Bigbítu nebo na Pohodě, kde obě kapely letos vystoupí. Kdoví, možná, že za dvacet let budou tyhle kapely pořádat evropskou reunion tour a na své první velké festivaly se zase vrátí. To se ostatně může stát i ostatním účastníkům Startéru.

Hitparáda neobjevených letos prošla velkými změnami, ale dobré hudby rozhodně neubylo. Děkujeme za skvělé songy i za podporu posluchačů a fanoušků nové české hudby. Přes léto budeme představovat to nej, na co jsme letos v hitparádě narazili. A na podzim se zase těšíme na vaše nové tracky!

Co jsou zač finalisté Startéru? Jak se dali dohromady a kterým kapelám ve Startéru sami nejvíce fandili? A co byl poslední song, který ve finálovém Startéru zazněl? Poslechněte si záznam pořadu!