Tip dné: Lahodný třináctiminutový drone Sea Above, Chubby Plane, Sky Below vám vydrží dlouho

Ondřej Holý aka dné
Ondřej Holý aka dné

Producent Ondřej Holý alias dné tento týden doporučuje tři oblíbené skladby z klidného hudebního spektra – dánský experimentální projekt Vanessa Amara, třináctimunitový drone japonského umělce Asuna a britskou kapelu Her’s.

Experimentální duo Vanessa Amara patří k poklidnější půlce dánského labelu Posh Isolation. Píseň s názvem 24-11-2016, kterou dné považuje za krásnou komorní kompozici, vyšla minulý rok na desce Manos. Na nahrávce oceňuje i to, že je přesně taková, jak chtěl, aby zněla právě vydaná deska kapely These New Puritans. Pro soustředěný poslech doporučuje skladbu Sea Above, Chubby Plane, Sky Below. Japonský umělec Asuna ji vydal v roce 2013 na albu Valya Letters a k jeho snovým elektronickým kompozicím se podle Ondřeje budete  dlouho vracet. Na závěr vzpomíná i na kapelu Her’s, jejíž členové na konci března tragicky zemřeli při autonehodě. Připomenout si je doporučuje poslechem jeho oblíbené písně Dorothy.

Jak podle producenta dné měla znít nová deska These New Puritans a na jakou kapelu tento týden vzpomíná? Poslechněte si Hudební tip.