Turban a Tielsie

Před svým tuzemským debutovým vystoupením na Famufestu se v Turbanu virtuálně (prostřednictvím svých exkluzivních tracků) zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music – Tielsie!

Turban se o Tielsiem poprvé dozvěděl prostřednictvím jeho hektického a heretického remixu Sophieho hitu BIPP. O Tielsiem toho jinak mnoho neví – snad jen, že pochází z Francie a dle všech indicií je mužského pohlaví. A také, že stojí za absolutně dechberoucí verzí hyperpopu, která tento rok (nejen) Turbanu protočila uši několikrát naruby. Těch několik málo tracků – jeden v rámci PC Music a jedno jednoskladbové EP se dvěma remixy na TomCrew – však dostatečně stačilo k vytvoření obrázku o jeho sonické paletě 2.0, která zní, jako když se popový producent s diagnózou ADHD zničehonic po dobu tří minut absolutně koncentruje.

Turban prorokuje Tielsiemu závratnou budoucnost s podobně raketovým nástupem, jako mají jeho über-chytlavé tracky – a přesvědčit se o tom můžete v tomto Turbanu, kam Tielsie poslal hned šest svých dosud neslyšených tracků. Ve světové (!) rozhlasové premiéře si tak naložte do uší jeho remix GFOTY nebo Spinee, VIP verzi Palette nebo track tak čerstvý, že ještě nemá jméno. Beatová budoucnost má jméno Tielsie!

Turban – playlist 26. 11. 2014:
Lapalux – Make Money (Rockstar Games, 2014)
Drippin – Kyselina (Lit City Trax, 2014)
Drippin – Kyoto (Lit City Trax, 2014)
Drippin – Waterfall (Lit City Trax, 2014)
Murlo – Roman Baths (Rinse, 2014)
Murlo – Dripstone (The Chase Scene) (Rinse, 2014)
Mr. Mitch – Denial (Planet Mu, 2014)
Palmistry – DROPdrip (self-released, 2014)
Tielsie – Défilé (unreleased)
Tielsie – Firlgriends (unreleased)
GFOTY – Lover (Tielsie remix) (unreleased)
Spinee (Tielsie edit) (unreleased)
Tielsie – Palette VIP (unreleased)
Tielsie – untitled demo unfinished (unreleased)
Hannah Diamond – Every Night (PC Music, 2014)