V šestinedělí jsem dopadla na úplné dno, pochybovala jsem o tom, že to zvládnu, říká Nikola Čechová

10. červenec 2024

„Čekala jsem, že budu trpělivější. Vůbec mě dopředu nenapadlo, že by mě mohlo dlouhé uspávání dítěte takhle triggerovat,“ hodnotí první čtyři měsíce svého mateřství Nikola Čechová. „Velká výhra je, když zjistím, že něco na syna funguje. I když se všechno zase brzy úplně změní,“ dodává.

„Na porod jsem se připravovala, o šestinedělí jsem tušila, co se zhruba bude dít. Ale ta změna byla obrovská a mě to úplně šokovalo, hlavně moje psychika. Přesně si pamatuju ten moment, kdy jsem partnerovi řekla, že to nezvládnu, že jsem se přecenila. Nedokázala jsem si představit, že přijde takovýhle další den, další týden, další měsíc,“ vzpomíná Nikola na své šestinedělí. „Dopadla jsem na úplné dno, pochybovala jsem o tom, že to zvládnu,“ dodává.

Nikola svoje ups and downs sdílí na sociálních sítích. „Právě proto, aby se vědělo, že to může vypadat i takhle. Nebo úplně jinak,“ říká. Dál pracuje a svěřuje se, že se o pocit, že je ve své práci dobrá, ráda opírá. „Jak jsem v mateřství v šestinedělí plavala, dávala mi práce jistotu, že jsem v něčem dobrá a že to se mnou není tak tragické,“ směje se.

„Vidíte influencerky po porodu, jak s úsměvem vaří. Mně trvalo dva měsíce, než jsem byla schopná udělat první jídlo.“ Poslechněte si rozhovor s Nikolou Čechovou.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.