Vím, kdo bude potrestanej! Poslouchejte Rituál, nový thriller o vině, bolesti a svědomí

3. říjen 2022

Čtyři přátelé každý rok opakují nebezpečný rituál, aby se zbavili pocitu viny. Podaří se jim to dřív, než všechno skončí tragicky? Čas letošního setkání se blíží... Poslouchejte všech pět dílů podcastového thrilleru Rituál!

Dvacátníkům Tadeášovi, Kristině, Báře a Petrovi se nedaří v práci ani ve vztazích. Pochybují o sobě i o tom, jestli se to vůbec někdy změní. Jednou věcí si však jsou jistí: jde o trest za chybu, kterou společně před mnoha lety udělali. Ale proč kvůli ní musí rok co rok někdo z nich trpět? A kdo za to mohl tehdy?

Tadeáš se pere s novou životní rolí. Narodilo se mu dítě a má strach, jestli zvládne péči o rodinu. Přestože má partnerku, často přemýšlí o tom, že své kamarádce z dětství Kristině nikdy nedokázal pořádně říct, co k ní cítí. Kristina by se ráda prosadila jako herečka, úspěch ale stále nepřichází. Trápí ji také zdravotní stav matky, která umírá a vyžaduje neustálou péči. 

Rituál teaser

Bára je třetím vrcholem milostného trojúhelníku. Nárazově s Kristinou spí, ale nikdy z toho nebylo víc. Chtěla by se stát spisovatelkou a řešit důležitá témata současnosti, jenže její rukopis odmítlo zatím každé nakladatelství. Posledním z kamarádů je Petr. Vysnil si, že bude studovat, nicméně ve svých skoro třiceti letech stále pracuje v kavárně a vyhlídku na jinou budoucnost nemá.

Společně teď chtějí zjistit, kam až jsou schopni zajít, aby se zbavili pocitu viny, který je celý život pronásleduje.

V hlavních rolích hrají Kryštof Krhovják, Pavla Gajdošíková, Martina Jindrová a Daniel Krejčík. Autorkou námětu a scénáře je spisovatelka a scenáristka Klára Vlasáková. Rituál zrežírovala Natália Deáková. O zvuk se postaral Dominik Budil, o zvukový design a hudbu Ondřej Gášek. Jako kreativní producentka Českého rozhlasu stojí za Rituálem Kateřina Rathouská, s níž na dramaturgii spolupracoval Josef Kokta. Stejný tým vytvořil pro Radio Wave v roce 2021 seriál Neklid, který získal ocenění v binaurální kategorii na mezinárodním festivalu Grand Prix Nova v Bukurešti.

Poslouchejte Rituál na wave.cz/ritual, v aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

Námět a scénář: Klára Vlasáková
Účinkují: Kryštof Krhovják, Pavla Gajdošíková, Daniel Krejčík, Martina Jindrová, Jitka Schneiderová, Anežka Šťastná, Václav Vašák, Jakub Žáček, Irena Kristeková, Anita Krausová, Marie Štípková, Kryštof Rímský, Barbora Vágnerová, Marie Poulová, Jan Holík, Daniel Gabriel, Magdaléna Müller, Jakub Král, Michael Polák, Sára Faltová, Kateřina Rathouská, Jana Knappová, Ondřej Gášek, Josef Kokta, Petr Vodička a Dana Reichová
Dramaturgie: Kateřina Rathouská a Josef Kokta
Zvuk: Dominik Budil
Zvukový design: Ondřej Gášek aka Aleff
Hudba: Ondřej Gášek aka Aleff
Režie: Natália Deáková
Premiéra: 3. 10. 2022
Asistentka režie: Dana Reichová
Kreativní producentka: Kateřina Rathouská
 
Videoteaser
Režie, námět a vizuál: Pavel Soukup
Produkce: Sunny Jim & friends
Hudba: Ondřej Gášek aka Aleff
Kamera: Radim Střelka
autor: Josef Kokta
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.