Výběr z povídek Hlubiny města. Nečekané pointy, paralelní světy i Brno ve čtyřech příbězích

24. červen 2024

Mysteriózní a fantastické povídky spojuje fenomén města. Vydejte se s jejich hrdiny do ulic, domů, katedrál i kanálů, nechte se unést do snů i paralelních světů. Hlubinami města vás provedou autoři Anna Bolavá, Pavel Renčín, Vilém Koubek a Lucie Lukačovičová. Audioknihu v podání Kláry Suché a Jana Teplého poslouchejte do 21. července. Pořad není vhodný pro děti.

Co se skrývá pod omítkou, chodníky a silnicemi, pod celými městy? Známí čeští spisovatelé a spisovatelky napříč žánrovou i nežánrovou literaturou se nechali inspirovat mystériem měst, jejich zákoutími, komíny i kanály, legendami i mocným kouzlem. Jak málo stačí, aby vás pozřelo Brno? Vkročte do Hlubin města a vaše procházky už nikdy nebudou stejné.

Anna Bolavá, vlastním jménem Bohumila Adamová, je česká spisovatelka a básnířka. Za svoji prózu Do tmy získala v roce 2016 ocenění Magnesia Litera. Kromě psaní básní, knih a novinových článků do literárních časopisů pěstuje řepu, sbírá léčivé byliny a fotí zemědělské stroje.

Pavel Renčín patří mezi představitele žánru městské fantasy, věnuje se taky hororům a thrillerům. Je několikanásobným držitelem literárního ocenění Aeronautilus. Pracuje v oblasti marketingu a médií a ve volném čase brázdí lesy na trailovém kole.

Vilém Koubek pronikl do literatury po boku Jany Kilianové prostřednictvím stripového komiksu Korektor. Už dřív se mimo jiné objevil v kolektivu autorů fantastické antologie Ve stínu magie.

Lucie Lukačovičová je autorkou řady povídek a článků, převážně z žánru fantasy nebo sci-fi. Mnohokrát se umístila mezi publikovanými díly v soutěži O rukavici lorda Trollslayera a stala se lady fantasy a nositelkou meče za vítězství v soutěži O nejlepší fantasy 2007.

Účinkují: Klára Suchá, Jan Teplý
Připravila: Klára Metge
Zvuk: Tomáš Pernický
Režie: Vít Malota
Premiéra: 24. 6. 2024

Audioknihy Radia Wave přinášejí současnou českou i světovou knižní tvorbu v podání českých herců a hereček. Každé dílo zůstane zdarma k poslechu 28 dní, pak ho vystřídá nová audiokniha. V pestré skladbě audioknih Radia Wave najdete třeba romantiku, sci-fi, cestopis, příručku, jak něco dělat, nebo nedělat, horory i životopis. Vizuály audioknih jsou dílem ilustrátorky Alžběty Dvořákové.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.