Vyzkoušela SuperStar i Startér. Zpěvačka Aiko je ale hudební samorost s láskou k DIY

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Aiko

Velká naděje Startéru, která se nakonec mezi tři finalisty těsně nedostala. Vypadá to, že se ale do hitparády neobjevených ani nemusela hlásit. Čím dál oblíbenější zpěvačka Aiko k úspěchu nikoho nepotřebuje.

„Snažím se k nikomu nepřirovnávat,“ říká Aiko, jejíž song Too Close nám asocioval třeba Julii Holter nebo Florence and the Machine. Dost dlouho se musela vyrovnávat s nálepkou „holky ze SuperStar“ a i před rozhovorem s námi se o zkušenosti ze slavné soutěže nechtěla bavit. „V patnácti ti přijde extra zajímavý, že tě lidi poznávají na ulici. Ale určitě to bylo zajímavé, jako první zkušenost z produkcí se vším všudy,“ vysvětluje zpěvačka, která se v SuperStar objevila v roce 2015 a dostala se až do semifinále.

I ve Startéru byla velice úspěšná. Celých pět týdnů se držela na špičce hitparády. Oblíbený song Too Close byl součástí EP, které dala dohromady úplně sama – od songwritingu až po objednávku lisu cédéček. Před nedávnem si Aiko vyzkoušela i práci v kolektivu. Přidala se totiž k sestavě Aquababes, uměle vytvořené dívčí kapele, kterou kromě ní tvoří třeba čerstvá vítězka Czechingu Viah nebo uskupení 20 minutes. 

Jaké je zpívat v promo kapele minerálních vod? A jak bude znít nová Aiko? Poslechněte si další vydání Startéru!