Zahušťující Guma guar
Umělecko-aktivistická skupina Guma guar (pojmenovaná recesně podle potravinářského zahušťovadla) připravila další provokativní akci. Svůj prostor v rámci výstavní série Hustý provoz v Galerii hl. m. Prahy na Staroměstské radnici přepustila Komunistickému svazu mládeže, který byl zakázán.
Dan Vlček (během rozhovoru jsme nechtěně pozměnili jméno na David, tímto se omlouváme), Richard Bakeš a Milan Mikulaštík, kteří byli hosty Odpolední session RW, tak po fotomontáži papeže Benedikta s uříznutou hlavou Eltona Johna nebo výstavě falz pod společným jménem Milan Knížák znovu nadzvedli mandle mnoha lidem tím, že na Staroměstské radnici v rámci instalace Meze tolerance vystavují artefakty (dokumenty, videa, fotky a transparenty) dodané mladými komunisty.
Skupina deklaruje, že její členové nejsou straníky KSČM ani členy nebo sympatizanty KSM. Zákaz ale podle nich omezuje svobodu a demokracii, protože zakazuje určitý názorový segment společenské organizace.
V Odpolední session jsme diskutovali o způsobu, jakým skupina svoje tvrdě konceptuální aktivity připravuje, o politickém u mění v jejich pojetí a o tom, že prvoplánovost řady svých aktivit nepovažují z hlediska toho, že jim jde o co nejrazantnější vstup do veřejné diskuse, za negativum.
Na historii akcí Guma guar se můžete podívat na jejich stránkách gumaguar.bloguje.cz a Myspace.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.