Akce Czeching Skills otevře téma hudební kariéry i autorských práv

Publikum na RWLS v Továrně v Hradci Králové

Hudebně-exportní projekt Czeching a hudebně-exportní kancelář SoundCzech zvou na další diskuzi, přednášku a síťovací setkání pro mladé hudebníky a hudebnice a hudební profesionály. Hlavním tématem budou tentokrát plány a představy o hudební kariéře a jejich realizace, ale také autorská práva.

Společně se zpěvačkou a skladatelkou Annamáriou d’Almeidou, vítězkou talentové soutěže The Voice 2019, známou z kapely Android Asteroid, a s rapperem a producentem Ideou, šéfem labelu Ty Nikdy, rozebereme jejich plány a představy o hudební kariéře a jejich realizaci. Otevřeme ale také téma autorských práv v hudbě. Vhled do této problematiky nabídne Jakub Nový ze Svazu autorů a interpretů, profesní organizace, která vydala před několika lety brožuru s názvem Muzikantův průvodce byrokracií. Pokud tedy nemáte jasno v licenčních smlouvách, autorských odměnách, v tom, jakou roli tu hraje Ochranný svaz autorský, budete mít příležitost se zeptat a diskutovat ve čtvrtek 7. listopadu od 18:00 v DOX+.

Kapacita akce je omezená, registrujte se na rozhl.as/SKILLSregistrace

Registrovaní účastníci/ice na místě získají slevu na akreditaci na festival a konferenci Nouvelle Prague, která bude probíhat 8. a 9. 11. v DOX+.

Czeching Skills: Annamária d’Almeida & Idea

 Program:

18:00–19:00
▪ O plánech a představách na hudební scéně (s Annamáriou d’Almeidou a Ideou)              

19:00–20:00
▪ Reality Czeching – Autorská práva a hudba (s Jakubem Novým, zástupcem Svazu autorů a interpretů)

ANNAMÁRIA D’ALMEIDA

Zpěvačka a skladatelka známá ze spolupráce s kapelou Android Asteroid, se kterými natáčela i ve slavném studiu Abbey Road. Letos se stala vítězkou československé talentové soutěže The Voice. Zpívat začínala se slovenským folklorním souborem Limbora, poté studovala klasický zpěv na konzervatoři a jazyky na pedagogické fakultě. Dnes pravidelně vystupuje s kapelami The Brownies nebo Juicy Freak. Spolupracovala například také na nahrávkách s Tonyou Graves.

IDEA

Své první demo vydal se zlínskou kapelou Dilema. Zúčastňoval se freestyle battlů a v roce 2005 začal spolupracovat s DJ Fattem pod názvem IdeaFatte. Rok nato založil Ty Nikdy Label, na kterém dodneška vydal více než 30 alb digitálně i fyzicky na CD nebo LP. Mezi vydanými byla dnes už známá jména české i slovenské hiphopové scény Rest, Boy Wonder, MC Gey, Paulie Garand, Matys nebo Prezident Lourajder. Za album Akta X, na kterém se minulý rok sešel celý kolektiv, získal label cenu Anděl v kategorii rap. Ty Nikdy je známý také svých merchandisingem. Idea v současné době produkuje také rozhovorové podcasty Ideas. Letos vydal Idea své nové album Tempo.

Hudebně-exportní projekt Czeching Radia Wave pomáhá českým kapelám prorazit na zahraniční pódia. Letošní vítězkou se stala zpěvačka a skladatelka Viah.

Proexportní kancelář SoundCzech (soundczech.cz) se zaměřuje na podporu současné konkurenceschopné hudby vzniklé na území České republiky v nejširším žánrovém záběru.