Bourání s Davidem Kopeckým (ksa.)

10. únor 2009

Hostem pořadu byl jeden z nejoriginálnějších českých architektů - David Kopecký ze studia ksa., neboli Kopecký a Studený architekti. Povídat jsme si o důležitosti konceptu v architektuře. O obtížnosti a nutné neústupnosti při jeho prosazování. O spolupráci s klientem.

O ambicích architekta. O složitosti kombinace radikálního řešení a ekonomického úspěchu. O pozici architekta ve společnosti. O důležitosti vzdělání pro vlastní kariéru. O prefabrikaci a možnosti sériové výroby pro jednotlivé domy. A o vyhlídkách a nadějích do budoucnosti.

Akad. arch. David Kopecký (*1963 v Praze) , vystudoval na Akademii výtvarných umění u Emila Přikryla v roce 1991 a od roku 1995 stojí v čele své vlastní kanceláře (spolu s Jánem Studeným). Upozornil na sebe řadou vynikajících rodinných domů (Senec, Stúpava, Košice). Za poslední dům v Černošicích obdrželo studio ksa. řadu prestižních ocenění včetně Piranesi Award udělované ve Slovinsku. ksa. zastupovali Českou republiku na Benátském bienále roku 2002.

Související odkazy: Studio ksa.

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.