Bourání s Denisou Václavovou (4+4 dny v pohybu)

6. únor 2013

Hostem 129. dílu Bourání byla kulturní organizátorka Denisa Václavová.

Povídali jsme si o zkušenostech s pořádáním mnoha ročníků 4+4 dny v pohybu, neboli o snaze alespoň na chvíli oživit pozoruhodné prostory, které nejsou momentálně využívány. Došlo ale i na Denisino studium a následné pedagogické působení. Část rozhovoru jsme strávili ve Vršovicích, kde se Denisa již několik let výrazně angažuje. A jako tradičně došlo i na plány a ambice.

MgA. Denisa Václavová, Ph.D. (1973, Praha) je spoluzakladatelka a producentka neziskové organizace Čtyři dny, jež od roku 1996 pořádá mezinárodní festival současného umění 4 + 4 dny v pohybu. Specifikum tohoto festivalu spočívá především v oživování opuštěných a nevyužívaných objektů site specific uměním. Dramaturgyně, kurátorka, fundraiserka a konzultantka kulturních projektů. Spoluautorka publikace Site Specific (nakl. Pražská scéna 2008) a Divadlo v netradičním prostoru, performance a site specific (nakl. AMU 2010). Vystudovala produkci na divadelní fakultě AMU a volné a užité umění na VŠUP v Praze (disertační práce na téma site specific), kde také působí jako pedagožka (obor Management umění). Vede kurzy Arts Managementu pro studenty Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni.

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.