Bourání s Janem Žalským a Petrem Pinkasem (PŽA)

5. leden 2010
01067244.jpeg

Do 44. dílu Bourání jsem si pozval dva mladé architekty, absolventy Školy architektury Emila Přikryla (AVU), vedoucí ateliéru Pinkas Žalský architekti. Budeme si povídat o ovlivnění studiem u profesora Emila Přikryla.

O rozhodnutí založit si vlastní kancelář. O zálibě v betonu, šedé a v archetypálních tvarech. O jednoduchosti. O principech a zásadách vlastního navrhování. O získávání zakázek. O návrzích expozic. O plánech a ambicích do budoucna.

Pinkas Žalský architekti je architektonická kancelář se sídlem v Praze založená Petrem Pinkasem a Janem Žalským v roce 2005.
Petr Pinkas narozený 16.1.1976 v Pardubicích absolvoval Fakulty architektury ČVUT v Praze v roce 2001 a Školu architektury Emila Přikryla na AVU v Praze v roce 2003. Jan Žalský narozený 4.9.1976 v Trutnově absolvoval Fakultu architektury ČVUT v Praze v roce 2002 a Školu architektury Emila Přikryla na AVU v Praze v roce 2005.

Výběr z realizací:
Nájemní dům v Teplého ulici v Pardubicích, 4 rodinné domy v Běstvině, Obchodní dům Port v Chrudimi, Nová audiovizuální expozice v Muzeu Památníku Lidice (společně s Bohumírem Prokůpkem), Nová expozice v Muzeu Památníku Ležáky.

Související odkaz:
www.pza.cz