Bourání s Janem Žalským a Petrem Pinkasem (PŽA)

5. leden 2010

Do 44. dílu Bourání jsem si pozval dva mladé architekty, absolventy Školy architektury Emila Přikryla (AVU), vedoucí ateliéru Pinkas Žalský architekti. Budeme si povídat o ovlivnění studiem u profesora Emila Přikryla.

O rozhodnutí založit si vlastní kancelář. O zálibě v betonu, šedé a v archetypálních tvarech. O jednoduchosti. O principech a zásadách vlastního navrhování. O získávání zakázek. O návrzích expozic. O plánech a ambicích do budoucna.

Pinkas Žalský architekti je architektonická kancelář se sídlem v Praze založená Petrem Pinkasem a Janem Žalským v roce 2005.
Petr Pinkas narozený 16.1.1976 v Pardubicích absolvoval Fakulty architektury ČVUT v Praze v roce 2001 a Školu architektury Emila Přikryla na AVU v Praze v roce 2003. Jan Žalský narozený 4.9.1976 v Trutnově absolvoval Fakultu architektury ČVUT v Praze v roce 2002 a Školu architektury Emila Přikryla na AVU v Praze v roce 2005.

Výběr z realizací:
Nájemní dům v Teplého ulici v Pardubicích, 4 rodinné domy v Běstvině, Obchodní dům Port v Chrudimi, Nová audiovizuální expozice v Muzeu Památníku Lidice (společně s Bohumírem Prokůpkem), Nová expozice v Muzeu Památníku Ležáky.

Související odkaz:
www.pza.cz

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka