Bourání s Kamilou Amblerovou

2. listopad 2010

Do 67. dílu Bourání jsem si po delší době pozval samostatně působící architektku, Kamilu Amblerovou.

Rozhovor se točil okolo vlastní praxe a roli ženy v mužském povolání, aspoň jak praví stereotyp. O ovlivnění cestováním. O studiu pod vlivem výrazných osobností. O spolupráci s Martinem Rajnišem. O důležitosti propracovanosti projektu a autorském dozoru. O roli detailů. O jednoduchosti. O oblíbenosti přírodních materiálů. O navazování na již vytvořené, neboli o rekonstrukcích. O spolupráci s ostatními. A jako vždy o plánech a ambicích.

Kamila Amblerová (1976)
Architektonický ateliér KA architekti, s.r.o. založila na jaře roku 2008 Kamila Amblerová, jako volné pokračování její samostatné architektonické praxe, která funguje od roku 2003.

Snahou ateliéru je přistupovat ke každému projektu osobitým způsobem, najít harmonii a symbiózu mezi architektem a investorem. Vytvořit kreativní prostředí a zároveň vyhovět nejvyšším profesním standardům.

V roce 1995-2001 studium na Vysoké škole umělecko průmyslové. Od roku 2003 vlastní architektonická praxe. Člen ČKA 03 581, autorizovaný architekt.

Odkaz:
http://www.ka-architekti.cz

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.