Bourání s Markétou Cajthamlovou

21. červenec 2009

Ve 25. díle Bourání vystoupila po delší odmlce opět architektka - tentokráte Markéta Cajthamlová. Mluvili jsme o zkušenostech ze zahraničí v porevoluční době.

O spolupráci s vybranými soukromými klienty a jejich vlivem na kvalitu výsledného díla. O dokončování návrhů včetně interiérů a zahradních úprav. O důvodech menší frekvence jejího veřejného vystupování. O způsobu práce a organizace vlastní kanceláře. O návrhu interiéru pro novou budovu fakulty architektury ČVUT v Praze. A podrobněji o mém nejoblíbenějším projektu - rodinném domu v Horních Počernicích. A rozhovor jsme tradičně zakončíli nástinem budoucích plánů a ambicí.

Markéta Cajthamlová (*1959)
architektka

Absolvovala Fakultu architektury ČVUT v Praze a postgraduální studium na Akademii výtvarných umění v Praze. V letech 1989-1991 působila v Kanadě. V letech 1991-1999 byla společníkem projekční kanceláře Lev Lauermann a Markéta Cajthamlová, od roku 1999 vede svou vlastní. V roce 1996 vyučovala na Letní škole architektury v Liberci, v letech 1996-1997 působila jako asistentka v ateliéru architekta L. Lábuse. Je členkou České komory architektů. Byla editorkou druhé Ročenky české architektury 2000-2001, vydávanou nakladatelstvím Prostor.

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.