Bourání se Stanislavem Fialou (D3A)

20. říjen 2010

Do 66. dílu Bourání jsem si pozval architekta, jednoho z partnerů kanceláře D3A, Stanislava Fialu.

Budeme si povídat především o „ne-veřejném“ životě a koncentraci na vlastní práci. O používání materiálů v surové podobě. O spolupráci s Martinem Rajnišem. Proč raději pracuje pro soukromé investory, než pro veřejné. O důležitosti detailu a kvalitě provedení. O propracovanosti návrhů. O práci v zahraničí. A jako vždy o plánech a ambicích.

Stanislav Fiala (1962) vystudoval Fakultu architektury ČVUT v Praze (1985), absolvoval postgraduální studium na Škole architektury AVU v Praze. V letech 1986-99 spolupracoval s Martinem Rajnišem, Tomášem Prouzou a Jaroslavem Zimou v architektonické kanceláři D.A. Studio, od roku 1999 pak se dvěma posledně jmenovanými v rámci ateliéru D3A. Mezi jejich realizace patří továrna a vzorkovna firmy Sipral. továrna Fastherm (obojí v Praze), areál Podzimek a synové v Třešti, nebo výrobna, kanceláře a vzorkovna mminteriéru v Luhačovicích.

Související odkaz:
http://www.d3a.cz

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.