Buchty o lítosti: Nejhorší je vybrat si špatně z jídelního lístku

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Buchty: čeho litujeme

V tomto díle pořadu Buchty, který je o všem a o ničem, se probírala lítost i sebelítost.

Ivana Veselková lituje toho, že nejela na Erasmus, Zuzana Fuksová naopak tvrdí, že není čeho litovat, protože ona lituje svého zážitku z Erasmu. Obě shodně litují času ztraceného studiem na humanitně orientované VŠ, protože to ani jedné z nich nic kloudného nepřineslo. Obě sdílely lítost nad tím, že si vždy vyberou špatně v restauraci – nebo si dokonce vyberou dobře, ale vždy by rády ochutnaly i něco jiného, třeba vepřové jazyky v sójové omáčce nebo kung pao v ananasu.

Lítost přichází neustále – Ivana lituje toho, proč lépe nevyužila předchozí životní etapu, obzvlášť léta kolem dvacítky. Zuzana lituje úklidu, protože druhý den je zas všude špína. Ivaně je vždy líto, že se se svým partnerem nerozešla dřív. Zuzana jako moudroprd přitakává, že to je těžké. Zkrátka: není na světě aktivita, kterou by nepronásledovala lítost.

Chcete se trochu politovat, že vám život nadělil horší úděl než ostatním a že jste měli nejhorší oběd z celé hospody? Pusťte si do uší a života Buchty a snad se vám trochu uleví.