Casablanca z Rio de Janeira

19. červen 2006

"Brazílie se nedá popsat ani charakterizovat, ale musí se zažít", říká host nedělní Casablanky Martin Mikuláš, brazilská spojka pořadu Grundfunk na RW. Martin přišel povídat o svých dojmech z mytické jihoamerické metropole, které nasbíral od ledna do května 2006. POSLECHNĚTE SI: Záznam rozhovoru

Jaké přísné zákazy platí pro muzikanty v zemi, kde ministrem kultury je také bývalý muzikant? V nedělní Casablance uslyšíte pohled na město, které má více obyvatel než celá Česká republika. Podle Martina je věrným obrazem skutečné Brazílie film "Město bohů", takže pokud chcete alespoň trochu pochopit Rio, podívejte se na něj. Rio de Janeiro totiž není jen městem nejslavnějšího karnevalu, ale má i opačnou tvář. A navíc jako třešničku na dortu přivezl Martin Mikuláš záznam z komentování brazilského fotbalu.

autor: ČRo Radio Wave
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.