Crossfit je jako církev – pomůže vám najít přátele i mír v duši

15. prosinec 2021

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly manažera Matúše, který nejenže se aktivně věnuje crossfitu, ale je také původem Slovák. Ivanka s ním tedy chtěla probírat zdvihání činek, zato Zuzana se ho vyptávala na halušky.

Matúš si posteskl, že po odchodu ze Slovenska na několik let zakotvil v Brně, kde se setkával s rasismem a návrhy, aby mluvil česky, že mu místní nerozumí. V Praze už je to ovšem lepší, a navíc je tam crossfit, kde Matyho nikdo nesoudí nejen za rodný jazyk, ale ani za to, že má speciální válečnickou dietu, abstinuje a jí jen 4 hodiny denně.

Zuzanu upoutalo, že Maty neholduje haluškám, natož lokším, a má z dětství trauma, že byl z chudé rodiny, kde se jedl chleba nebo zase chleba, než rodiče konečně zbohatli. 

Nakonec se ještě svěřil s tím, že jíst pizzu pro něj znamená trauma, že na box má příliš hezkou tvářičku, a pak si s Ivankou notovali v tom, jak jim crossfit převrátil život naruby. Oba crossfiťáci si ještě posteskli, že si s nimi o cvičení skoro nikdo nechce povídat, a mohlo se jít domů.

Pusťte si do uší a hlavně duše Buchty a třeba přijdete na to, že ve skrytu duše už dlouho toužíte zajít na crossfit nebo se seznámit s někým ze Slovenska.

Spustit audio