Helena Růžičková je nejlepší herečka a horory jsou zbytečně podceňovaný žánr

10. duben 2024

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly nejen samy sebe. Skrze kontribuční budku se v tento památný den propojily na trase Brno-Praha, přičemž v hlavním městě Ivanku doprovázel filmový publicista, milovník hororů a hrdý otec Antonín Tesař.

Ivana chtěla mluvit o hororech, ale Zuzana ji záhy přerušila a začala básnit o filmovém herectví její oblíbené herečky Heleny Růžičkové. Za tím účelem si trojice udělala i kvíz, aby zjistila, zda je její vědění ohledně nejlepší herečky všech dob dostatečné.

Pak se Buchty vyptávaly Tondy, jak se dostal ke své profesi filmového kritika - zda platí předsudek, že toto povolání volí hlavně ti, kdož chtěli být režiséry, ale nejde jim to. Tonda tento stereotyp nepotvrdil a vysvětlil, že začal psát na nějaký blogísek o mangách a pak se jeho byz už naplno rozvinul. Zkoušel totiž i práci rukama, ale záhy se potvrdilo, že je intoš tělem i duší.

Nebyly by to Buchty, kdyby se nezaobíraly úplně jinými tématy - kefírem, sadomasochismem, drcenými kaštany a dlouhověkostí nebo spaním an futonu.

Pak už konečně došlo na avizované horory. Tonda se v tomto momentě rozvášnil a několik dlouhých minut hovořil o své lásce k vetřelci, hororech z videopůjčoven nebo monstru s jehličkami v obličeji.

Pusťte si do uší a hlavně do duše Buchty a třeba si uvědomíte, že horory s vraždícími monstry jste podceňovali zbytečně.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.