Cukr a špína. Zpěvačka Terra a producent Kewu vytírají zrak i podlahu v nové Fonosession

28. únor 2024

Fonotéka Českého rozhlasu se na chvíli proměnila v klub s lepkavou podlahou. Jako pátá vystupující se v novém formátu živých vystoupení Radia Wave – za ozvuku dunivých kopáků – představila zpěvačka Terra společně se svým dvorním producentem Kewuem. Tempo jejich tracků je neúprosné a v rámci elektronické produkce se tu střídá taneční bassline, metalické perkuse a příjemně oslizlé popové refrény.

Terra & Kewu využívají svých klubových i popových základů a nechávají je dýchat v autentické symbióze žánrů. Společný albový projekt Sugar & Sleaze teď představili živě v rámci další Fonosession. Na albu z loňského léta figuruje například francouzský producent Housewife 9, který spolupracuje s rapovou a elektronickou umělkyní Coucou Chloe. Z tuzemských hostů je na desce zpěvačka a rapperka Nyia 9 z dua Zaffer 9 nebo elektronický producent BoLs/sLoB.

Specialitou aktuálního živáku z rozhlasové Fonotéky jsou rotující copy a DJ Kewu v roli netrpělivého uklízeče.

Na všechny díly Radio Wave Fonosession se můžete podívat tady.

autor: Filip Černý

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.