Daruj hračku s Českým rozhlasem - živé vysílání z Havlíčkova Brodu

16. prosinec 2008

Vánoční dárky nosí Ježíšek , to dá rozum. Přesto už mu několik let pomáhají jeho pomocníci. Na děti z dětských domovů nebo ústavů sociální péče letos čeká spousta dárků díky akci Daruj hračku s Českým rozhlasem.

Ve vysílání Radia Wave jsme sledovali "prostřední fázi" této charitativní akce. V první fázi si na webu ČRo mohli lidé zvolit, jakou hračku věnují jakému konkrétnímu dítěti. Dárky potom dodali do Českého rozhlasu. Odpolední session jsme vysílali živě z Havlíčkova Brodu, kde dobrovolníci třídí dárky, určené jednotlivých dětem. V pátek 19. 12. na slavnostním "galaodpoledni" budou všechny dárky předány a rozvezeny - do Slatiňan, Nové Vsi u Chotěboře a do dalších míst, odkud jsou instituce, které se do akce přihlásily.

Na místě jsem nejen sledovali probíhající práci, ale také pořídili rozhovory s organizátory ze společnosti Tango a z Českého rozhlasu, brigádníky ze Střední zdravotní školy v Havlíčkově Brodě, ale také s vychovatelkou z DD Nová Ves u Chotěboře o její práci a přáních dětí z tamějšího dětského domova.
POSLECHNĚTE SI: Záznam vysílání z akce Daruj hračku z Českým rozhlasem

autor: Pavel Sladký
Spustit audio