Děrné štítky: Fotky nového iPhone a přísná pravidla pro sportovce

16. květen 2016
02461757.png

Po roce by měla firma Apple představit další generaci svého chytrého telefonu a k tomu zmenšenou verzi tabletu iPad.

Bloggeři po celém světě mají novou hračku. Odhadují, jak bude vypadat iPhone5 aiPad Mini, čili dvě novinky od firmy Apple. Čas na spekulace mají až do 12. září, kdy prý bude tiskovka. Do té doby vydávají aspoň rendery, na kterých ztvárňují své představy o designu další generace chytrého telefonu.

iPhone 5 by měl přijít na trh devět dnů po tiskovce, to znamená 21. září. Bude to necelý rok po představení minulé verze, iPhone 4S. Měly by v něm být úplně nové mapy, které už nebudou závislé na podkladech od Google. Podle neoficiální zpráv navíc bude potřebovat ještě menší SIM karty, než současné modely, takzvané nanoSIM. Pravděpodobně bude mít širokoúhlý displej.

Po webu už kolují první fotky nového iPhonu, prý tajně pořízené na různých místech, kde se iPhone vyrábí. V polovině září uvidíme, jestli to náhodou nebyly jenom montáže, jako se to stalo u „zaručeně pravých“ fotek telefonu Galaxy S III firmy Samsung.

O té akci v Londýně radši ani nepište!

Určitě víte, že v Londýně probíhá taková velká sportovní událost. Její název tentokrát vynecháme, abychom náhodou neporušili nějaké šílené marketingové pravidlo.

02680682.jpeg

Dokonce i sportovci, kteří se závodů v britském hlavním městě účastní, totiž museli přistoupit na přísné směrnice. Ideální stav je, pokud za celou dobu ani nesáhnou na Twitter nebo Facebook. Jinak by se taky mohli vrátit domů rychleji, než by vůbec nastoupili na start.

Sportovci si sice mohou vyfotit stadion v Londýně, ale tento snímek už nesmějí ukázat někomu dalšímu. Natočit video nebo cvaknout fotku mobilem mohou jenom tam, kde se nesportuje. A jakékoliv blogy mohou být jenom v první osobě a jenom ve formě deníku.

Rozhodně si nemyslete, že by to bylo padlé na hlavu. Organizátoři té velkolepé sportovní akce hned v první větě zdůrazňují, že sociální sítě podporují. Nejspíš ale úplně jiné, než všichni ostatní.

Seznam už umí prohledat zprávy

Český vyhledávač Seznam.cz je od pondělí o něco chytřejší. Když do něj zadáte jméno nebo klíčové slovo, zkusí ho automaticky najít i v článcích na zpravodajských serverech. Je to tedy něco podobného, jako třeba Google News.

Nová funkce prohledává bulvární i seriózní weby všech kategorií. Nejnovější článek na hledané téma se ukazuje nahoře a pod ním jsou tři starší. Kromě nejčerstvějších článků robot vybírá i několik dnů staré texty, aby měl uživatel historický přehled o sledovaném tématu.

Meloun a gumičky

Už skoro dva miliony lidí díky jednomu videu na YouTube pochopily, že meloun se dá nakrájet i jinak, než nožem. Stačí mít po ruce asi tak 500 gumiček, které natáhnete po obvodu melounu. Jejich pružení způsobí, že meloun pukne přesně v polovině.

Klip natočili dva mladí baviči Gavin a Daniel. Na YouTube už předvedli spoustu pokusů, včetně slavného házení jistého typu bonbónů do koly. Od ostatních se ale liší tím, že všechny svoje kousky natáčejí na vysokorychlostní kameru, a nejlepší momenty pak přehrají zpomaleně.

Takže i to pukání melounu uvidíte nejdřív v reálném čase jako explozi červené dužiny, a pak si zpomaleně prohlédnete, kam dopadl každý kousek.

Autor:Filip Rožánek

Další články autora