Ette Enaka ve Špíně: Mutanti našli východisko

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03789112_0.jpeg

Brněnská trojice Ette Enaka se dala dohromady před krátkou dobou, už mají ale na kontě povedenou desku Back To Square One. Odkud přišel jejich prazvláštní název i jak se dala tahle trojice dohromady, jsme se bavili v aktuálním díle Špíny.

Pokud byste chtěli najít původ mysteriózního názvu, asi byste se museli vydat někam k pólu za Eskymáky. Odtud totiž pochází kmen Ette Enaka, podle kterého se trojice, v současné době usídlená v Brně, pojmenovala. Najdeme zde bubeníka z Rutka Laskier, které jsme ve Špíné už též hostili, i ostříleného harcovníka Aleše z indierockové kapely De Mood, na jejíž tvorbu přišla řeč hned několikrát.

To, co dřív ztělesňovali na jižní Moravě Have A Nice Day – promotérský kolektiv seskupený právě okolo De Mood –, se nějakým způsobem zrcadlí v čerstvých aktivitách labelu Happy Mutant, který dělají Vítek s Milošem a dalšími kamarády. Shodli se, že tohle je jedna z těch nejlepších cest, jak vrátit lidem z jiných kapel úsilí, s jakým jim byla nabídnuta pomoc například při uspořádání koncertů. Právě o všech možných připravovaných akcích Happy Mutant jsme se bavili do hloubky. A stihli do toho i odhalit prokletý kytarový efekt kvákadlo.

Poslechněte si celý pořad!