Fotograf Benedikt Renč: Člověk nemusí mít na všechno názor, občas je lepší prostě na chvilku mlčet

11. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Benedikt Renč

„Můj táta si prožil za komunismu tak těžký situace, že jsem pochopil, že se člověk nemusí vyjadřovat vždy, ke všemu a za každou cenu,“ přibližuje svou rodinnou zkušenost módní a reklamní fotograf Benedikt Renč. Myslí si ale, že na něj mohli doma v mládí vyvíjet klidně více tlaku, aby něco dokázal.

Fotky v časopisech mu nicméně vycházejí už od jeho patnácti let, a kdyby je měl spočítat, stálo by to hodně času, který jinak dělí mezi práci, dvě děti s manželkou Martinou a takzvaný pánský klub.

Benedikt Renč

„Arnold Schwarzenegger a Roger Federer – to jsou chlapi, co dosáhli svého absolutního vrcholu a nepotřebují si nic dokazovat. Přístup k věcem a klid, který jde z těchto profíků, je velice inspirující,“ líčí zkušenosti s focením světových velikánů Benedikt.

Rozhovor se nevyhýbá ani tématu fotografů predátorů, kteří byli obviněni ze sexuálního obtěžování modelů a modelek. Ben popisuje, jak vypadá focení v jeho režii, a dodává: „Je mi líto lidí, které nějaký fotograf obtěžoval, ale já žádnou zkušenost svoji ani z doslechu nemám.“

Poslechněte si další epizodu podcastu Pochlap se, kde fotograf Benedikt Renč odpovídá i na to, jestli by fotil Putina nebo Hitlera a zda do módní fotografie patří názor.

Spustit audio