Fresh Eye – obraz v soudobé společnosti

21. prosinec 2011

V nově otevřeném prostoru Studio Trafo na Praze 9 běží od října cyklus přednášek Fresh Eye. Přednášky, které jsou věnovány roli obrazů a vizuálních podnětů v nejrůznějších souvislostech, budou ve Studiu Trafo pokračovat i v příštím roce.

Kousek od tramvajové zastávky Nádraží Libeň vznikl nový umělecký prostor Studio Trafo. Zatím běží Trafo v polozkušebním provozu, na programu už je ale stálý cyklus přednášek s názvem Fresh Eye. Podrobnosti o zrodu Studia mi přímo před jeho vchodem řekl jeden z tamních rezidentů Matěj Hájek a organizátorka této akce Andrea Průchová.
Poslechněte si rozhovory uvnitř příspěvku!

Fresh Eye přednášky probíhají hodně neformálním způsobem a publikum má velký prostor pro diskuzi s přednášejícími. Cyklus je ve zkratce zaměřen na vizuální kulturu a měl by návštěvníkům a návštěvnicím přiblížit, co všechno se skrývá za pojmem vizuální studia. Fresh Eye má momentálně za sebou tři díly. Úplně první přednáška proběhla v říjnu. Jejím tématem byl vztah obrazu a textu. Druhé vydání mělo název Obraz versus filmový obraz. Jak podotkla Andrea Průchová, z důvodu obsáhlosti tohoto tématu se přednáška s podobnou náplní uskuteční ještě jednou, zřejmě počátkem příštího roku.

Fresh Eye bude ve Studiu Trafo pokračovat i v novém roce. Aktuální program s přesnými daty přednášek hledejte na webu fresh-eye.cz.

Spustit audio