Grafický designer Bohdan Heblík: Jednou se mi zdálo, že jsem měl na nohou obrovské kremrole

26. říjen 2023

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát telefonovali grafickému designérovi Bohdanovi Heblíkovi. Odborník na filmové plakáty, který je nejen tvoří, ale dokonce o nich i napsal knihu, nám v rozhovoru mimo jiné prozradil, jak poznáme kvalitní grafický design a že se mu jednou zdálo, že chodil po ulici a měl na nohou obrovské kremrole.

Bohdan se v rozhovoru rozvyprávěl taky o tom, co si myslí o štěstí, o houbách, o nejhorším smradu na světě a o pověrčivosti. Písničku do hudebního okénka si tentokrát vybral sám host a sáhl po skladbě Only You od nigerijského zpěváka a skladatele jménem Steve Monite. Proč chtěl zrovna tuhle písničku? I to nám zkusil v rozhovůrku vysvětlit.

Které písmeno má Bohdan nejradši a příslušníkem které psí rasy by se rád stal? Cítí se Bohdan Heblík hot a je podle něj lepší kšiltovka, nebo sluneční brýle? Poslechněte si celou Bramboru s vejcem, která je tentokrát pěkně vypečená.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.