Halina Pawlowská: Nejlevnější rybička vydrží vždycky nejdýl

1. duben 2020

„My doma rádi papáme a taky je to vidět. Na mně tedy,“ svěřila se upřímně v telefonátu do karantény Halina Pawlowská. Rádi papají i Ivana s Alešem, kteří si dnes v rozhlasové kantýně dali svíčkovou (Aleš) a rozpečený hermelín s citronem (Ivana).

Spisovatelka a moderátorka nám toho ale prozradila mnohem víc. Třeba že jí pokaždé pošly rybičky. „Zajímavé je, že naživu vždycky nejdýl vydržela ta nejlevnější,“ zamyslela se Halina a Aleš hned Ivaně vpálil jako obvykle vysoce nekorektní narážku, kterou si radši poslechněte ve zvuku, protože ji sem snad ani nebudeme psát.

Aleš se jako tradičně snažil zalíbit, a mazal proto Halině med kolem úst, seč mohl. Kromě toho, že tvrdil, že v dětství četl často její knihy, tak na ní mimo jiné vyzvídal, zda doma v karanténě taky chodí tak pěkně nalíčená a oblečená, jak ji známe z televize. Ivana, která by nejradši všude chodila v teplákách, byla velice překvapená tím, že na rozdíl od ní je Halina dámou i v současné situaci a doma chodí zásadně v šatech. Nelíčí se prý tolik jako na obrazovku, ale je, jak to sama nazývá, jemně nakrémovaná, aby se jí vnuk nelekl.

V hudebním okénku jsme se vypravili do Švýcarska. Z této alpské země totiž pochází vyučený pekař a cukrář Peter René Baumann, který si ale pro svět showbyzu zvolil sofistikovanou přezdívku DJ Bobo. Pustili jsme si jeho hit Take Control z roku 1993, který zní úplně stejně jako všechny ostatní jeho hity. Není divu, protože dle slov znalce Švýcarska Aleše hudební vývoj průkopníka tanečních polygonů DJe Boba hned od začátku tak nějak „přirozeně zamrzl“.

Má Halina Pawlowská radši rohlík nebo housku? Bere se smrtelně vážně? Kdo je v dnešním díle výjimečně inteligentní a kdo chudák? A jakou polévku dnes labužník Aleš vysrkal k obědu? To všechno zjistíte, když si poslechnete Bramboru s vejcem.

Spustit audio

Související