Herec Jiří Rendl: Nemám rád slovo fajn

12. červenec 2023

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem je tentokrát herec Jiří Rendl. Toho jsme zastihli dle jeho vlastních slov „u rodičů na baráku“, kde, jak předpokládáme, užíval zasloužený odpočinek. Muž, kterého mohou diváci vidět třeba ve filmech Hranice lásky nebo Přišla v noci, se v telefonickém rozhovoru mimo jiné svěřil, že nemá rád slovo fajn a že ho vytáčí zdrobnělinky typu „rohlíček s marmeládičkou“.

V Bramboře s vejcem jsme ale probírali také jeho vztah k lapačům snů, smradům, barvám a nebo koprovce. Do hudebního okénka vybral Aleš písničku Girls & Boys od Blur, kterou nedávno viděl živě na koncertě v Londýně a chtěl se tím za každou cenu pochlubit.

Jak se to podle Jirky dělá, aby člověk ostatním nezáviděl a přál všem úspěch? Jak by sám sebe popsal ve třech slovech a co je podle něj největší banger všech dob? Poslechněte si celý rozhovor a poznejte skutečnou tvář herce Jiřího Rendla.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.