Hudební tip dné: Píseň ke koukání z okna u topení nebo song, co plyne jako mrak na obloze

31. leden 2019
Tip

Producent Ondřej Holý alias dné i tentokrát doporučuje svoje oblíbence z tichých a křehkých hudebních vod. Vybírá zatím neznámé debutanty, ale i zavedená jména japonského ambientu.

V případě Alessandra Buccellatiho může mít Ondřej opravdu radost, že byl mezi prvními posluchači – jeho projekt AB001 má na Facebooku zatím pouhých 14 lajků. Mladý dreampopař před koncem loňského roku vydal svůj první singl Beauty Sleep, který podle Holého plyne jako mrak na obloze. Track カノン (Canon) zase vzešel ze spolupráce skladatele Haruky Nakamury a zpěvačky a pianistky Janis Crunch. A jako reprezentant japonského ambientu se prý ideálně hodí ke koukání z okna u topení.

Jaká hudba Ondřeje ovlivnila v jeho skladatelských začátcích? Poslechněte si celý Tip.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.