Illegal Illusion v Echu: Za exoty jsme byli u všech labelů

5. červenec 2019

Noise rock? Grunge? Post hardcore? Zařadit hudbu bílovické kapely Illegal Illusion je těžké nejen kvůli tomu, že se s každou deskou posouvá do trochu jiných krajin. Čtveřice, jejíž kořeny sahají až do první poloviny 90. let, teď aktuálně vydala album Dried Blood Syndrome.

„Po letech jsme se přestali stydět za refrény,“ říkají Illegal Illusion s nadsázkou o své dosud nejvíce přímočaré nahrávce. „Vždycky jsme byli hračičkové ve studiu,“ dodávají s tím, že tentokrát k desce přistupovali odlišně, s ambicí nahrát syrové album, které funguje, i když ho posloucháte z telefonu. Co ale zůstalo, je zvyk kapely nahrávat velké množství materiálu a z něj pak vybírat to nejlepší. Tentokrát padla za oběť rovnou celá první verze desky, kterou následně kapela nahrála znova.

Nálepku „fucking little town“, jíž nelichotivě častovali rodný Bílovec, už opustili a hovoří o „míru zbraní“, který s městem uzavřeli – symbolicky třeba tím, že tam pořádali několik malých festivalů. Ty pak byly navázány na label Venus Flag Records, který zaštiťuje nejen jejich nahrávky, ale i desky spřízněných kapel Le Bain de Maid anebo Social Party.

Fungují už od poloviny 90. let a aktuálně jim vychází vinylová edice alba Dried Blood Syndrome. Pusťte si Echo se severomoravskou kapelou Illegal Illusion.

Playlist:
Illegal Illusion – Quarantine
1000mods – Electric Carve
Helms Alee – Rogue's Yarn
Illegal Illusion – I Am Running
The Body – Wanderings
Metz – Acetate
Illegal Illusion – Vitamin
Archive – Kid Corner
Illegal Illusion – With Half of Mellow Sun

autor: Viktor Palák
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.