Incubus v Lucerně!

23. září 2010

Dvojnásobní držitelé platinové desky, kalifornští rockeři Incubus,odehrají svůj první koncert v České republice již tuto neděli 18. března ve velkém sále Lucerny v rámci svého světového turné k jejich aktuálnímu albu Light Grenades. Jako předkapele se představí britští The Duke Spirit. POSLECHNĚTE SI: Pozvánku na Incubus

Incubus tvoří zpěvák Brandon Boyd, kytarista Mike Einziger, basák Ben Kenney, DJ Chris Kilmore a bubeník Jose Pasillas. Incubus se nebojí kombinovat metal s dalšími hudebními prvky jako je funk a hip-hop. Ledaskdo by jim dnes mohl vyčítat, že se odklonili od téměř undergroundového zvuku a dostali se do amerických hitparád. Mohl by, jenže by to nebylo fér. Incubus totiž na žebříčky hitparád vpašovali muziku nesmírně kvalitní. Navíc Incubus zůstali zajímaví i po deseti letech a kritici je chválí za neutuchající experimentátorství, v desítkách podbízivých kapel tak neobvyklé. Incubus je skutečně velká kapela. Incubus patří k jedněm z mála, kteří se můžou pochlubit, že jeli na šňůru nejen s Ozzfest and Family Values, ale také s Mobyho Area.

00518274.jpeg

V posledních letech kapela vyprodávala největší koncertní arény, ale tentokrát se rozhodli potěšit své fanoušky tak, že budou vystupovat v menších sálech, aby mohla vzniknout osobnější atmosféra.

The Duke Spirit, pětičlenná formace z Londýna, se už od svého založení v roce 2002 snažila držet stranou a pracovat na své vlastní jedinečné a drsné podobě rokenrolu. Poprvé o sobě dali vědět v roce 2003, kdy vydali malé, ale kritikou ceněné album "Roll, Spirit, Roll". Představili na něm svůj typický sound ochraptělých procítěných kytar, který připomínal celou škálu umělců od The Shangri-La a Spiritualized až po The Gun Club a Patti Smith.

Ve Spojeném království, kde už si vytvořili obstojnou fanouškovskou základnu díky šňůrám s hvězdami jako British Sea Power, Mercury Rev, Mark Lanegan a Razorlight, odehráli svá prozatím největší vystoupení. Kapela Kasabian si je zvlášť vyžádala, takže odehráli například jeden koncert v Alexandra Palace. Na konci května 2005 se vydali na svou vlastní šňůru. A rok 2007 začal také velmi dobře, pojedou totiž jako support americké rockové megastar Incubus.

Koncert v Lucerně začíná ve 20:00 hodin.

autor: tisková zpráva
Spustit audio

    Nejposlouchanější

    Mohlo by vás zajímat

    E-shop Českého rozhlasu

    Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

    Karin Lednická, spisovatelka

    kostel_2100x1400.jpg

    Šikmý kostel 3

    Koupit

    Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.