Indie Finsko - Stupido records a Backstage Alliance

18. listopad 2008

Páteční Odpolední Session bylo zacíleno na sever Evropy. Nedávno se zde konala konference nazvaná Musiikki & Media, na které se představila téměř kompletní špička současné mladé domácí hudby. Z ní máme i exkluzivní rozhovory s Joose Berglundem, šéfem vydavatelství Stupido records a Paavo Bäckmanem, hlavou mladé štiky - labelu Backstage Alliance.

Stupido records je jedním z nejstarších indie labelů ve Finsku. V příštím roce oslaví 20 let fungování na hudební scéně. Na rozdíl od jiných se Stupido nesoustředí pouze na jeden hudební směr, ale podobně jako třeba domácí vydavatelství Indies vydává nahrávky napříč žánry. Rozhodujícím faktorem je pouze kvalita nahrávky a osobní vkus jejího šéfa - Joose Berglunda.

00816324.gif

Backstage Alliance je rok starým vydavatelstvím na finské scéně. Vzniklo sloučením několika menších vydavatelství, publishing, merchandise a promotion agentur do labelu nového stylu. Ten se nestará o kapelu pouze po stránce vydání desky, ale stará se o kapelu i po stránce autorských práv, výroby propagačních předmětů a sjednávání koncertů.

00816326.gif

www.stupido.fi
www.backstagealliance.com

autor: Pavel Zelinka
Spustit audio