Jsem introvertka, ale obdivuju odvahu v oblékání, říká Simona Poustková

6. březen 2024

„Myslím si, že nezáleží na tom, kolik člověku je. Každý můž nosit cokoliv chce, v každém věku,“ říká Simona. V oblékání má ráda hravost a svobodu. Poslechněte si, co definuje osobní styl designérky a hudebnice, kterou jste mohli zaznamenat v kapele Kalle.

„Pocházím z pletařské rodiny, babička i maminka pletou a naučily mě to,“ vzpomíná Simona. Na střední studovala oděvní návrhářství a k současnému přístupu k pletení došla během studia na UMPRUM. Její ručně pletené měkoučké svetry připomínají neony zářící do mlhavé noci. „Babička se mě dodnes ptá, co jsem upletla nového, je z mé práce nadšená. A také se to trochu otočilo, že se dnes už se se mnou radí ona. Teď učím na oplátku zase já ji.“

„Čím jsem starší, tím víc se oblékám žensky, nosím věci, co mi sluší,“ říká Simona. Inspiraci čerpá v hudbě a subkulturách. Poslechněte si, v jakých šatech se dobře cítila s basou na stage, jaké oblečení si šije a plete sama a co formovalo její styl.

Poslechněte si podcast Šatníky s hudebnicí a designérkou Simonou Poustkovou.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.