K čemu nahrávat velkou desku? Srdcaři Kruhy přichází se svým čtvrtým EP

17. květen 2021

Špína se tento týden spojila s brněnským emohardcorovým triem Kruhy, aby si posvítila na jejich nejnovější nahrávku. Brno, minimálně v době jejich vzniku, bylo v rámci české DIY scény proslulé spíše díky tamějším přísným crustovým palbám. Hovořili jsme tudíž nejen o práci na jejich EP, ale i o tom, jak se k hraní emo hc dostali.

Brněnskou emohardcorovou kapelu Kruhy tvoří trojice hudebníků Míša, Honza a Martin. Od svých začátků kolem roku 2015 stihli vydat čtyři EP, to poslední vyšlo před necelým měsícem. Nahrávku s lakonickým názvem IV rámují koncepčně pojmenované skladby Canis, Felis a Orca. Podle kluků se jedná o kombinaci nových i oprášených věcí. Během pandemie se sice poctivě nescházeli, vánoční volno je ovšem vybičovalo k nahrávání.

„Čtyřka“ vznikala opět v jejich samostatné produkci, ostatně tuto metodu Honza s Martinem, se kterými se Špína telefonicky spojila, doporučují všem. Kromě kontroly nad celým procesem aspoň nemuseli utratit tři výplaty za studio. Předešlá nahrávka vyšla i na kazetě, a tak nás samozřejmě zajímalo, jak to dopadne s novinkou. 

Mají Kruhy v Česku nějaké spřízněné kapely? Jak je na tom podle nich současná brněnská scéna a koho kluci z Kruhů doporučují nepřehlédnout? Co se skrývá za jednotlivými názvy skladeb na novém EP? A proč nemají v plánu vydávat dlouhohrající desku? Poslechněte si celý rozhovor s kapelou Kruhy ve Špíně!

autoři: Judita Císařová , Miloš Hroch , Honza Šamánek
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.